آمدن روزنامه کیهان اتحادیه اروپا اصغر فرهادی

آمدن: روزنامه کیهان اتحادیه اروپا اصغر فرهادی تروریستی فرانسه ایرانی منافقین فرهنگ ایران اروپا فرانسه

گت بلاگز اخبار اجتماعی منع ساخت‌وساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران قانونی شد

>رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تصویب قانون منع ساخت و ساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد و گفت:‌ این قانون جهت ک

منع ساخت‌وساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران قانونی شد

منع ساخت وساز در حریم گسل های پایتخت کشور عزیزمان ایران قانونی شد

عبارات مهم : ایران

>رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تصویب قانون منع ساخت و ساز در حریم گسل های پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد و گفت: این قانون جهت کلان شهرهای مشهد، تبریز و کرج در حال تصویب شدن هست.

به گزارش ایسنا، دکتر علی بیت اللهی روز چهارشنبه، اول آذرماه در نشست ارائه یافته های علمی تیم تحقیقاتی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به گسل های پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: به منظور ایمن سازی، قانون منع ساخت و ساز در حریم گسل های پایتخت کشور عزیزمان ایران را مصوب کردیم.

منع ساخت‌وساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران قانونی شد

وی افزود: در نقشه های معماری شهرسازی پایتخت کشور عزیزمان ایران این حریم ها مشخص شده است است و با این قانون ساخت و ساز سازه هایی چون سازه های خطرساز، بیمارستان ها و برج های بلندمرتبه بر روی حریم گسل های پایتخت کشور عزیزمان ایران ممنوع خواهد شد.

بیت اللهی با تأکید بر اینکه ۵۵ کیلومترمربع پایتخت کشور عزیزمان ایران در حریم گسل ها وجود دارد، خاطر نشان کرد: این قانون جهت کلان شهرهای تبریز، کرمان، کرج و مشهد در حال پیگیری است که به مراحل نهایی نزدیک شده است است.

>رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تصویب قانون منع ساخت و ساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد و گفت:‌ این قانون جهت ک

رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تأکید بر اینکه این مصوبه به منظور کنترل ساخت و سازها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، اضافه کرد: کلان شهرها به شهرهایی با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر به اوج گفته می شود و بر اساس توافق های صورت گرفته ساخت و ساز در حریم گسل ها ممنوع می شود و در صورت اجرای آن گام بزرگی در کم کردن خسارات ناشی از زلزله برداشته می شود.

بیت اللهی با اشاره به بازدیدها و مطالعات میدانی از منطقه زلزله زده کرمانشاه گفت: در گزارش هایی که تاکنون انتشار یافته پرسشها درگیر با اتفاق زلزله بسیار پیش پا افتاده هست، به گونه ای که اگر در بیمارستان شهدای سرپل ذهاب برق اضطراری به علت ریزش دیوار قطع نمی شد، این بیمارستان می توانست در ساعات اولیه زلزله به مصدومان سرویس ارائه کند.

وی با تأکید بر اینکه در مدیریت بحران مردم چند گام جلوتر از مسئولان قرار دارند، اظهار کرد: در حال حاضر در همه جای کشور عزیزمان ایران گسل های فعال لرزه خیز وجود دارد، به گونه ای که اگر از یک گسل دور شوید، به گسل دیگر نزدیک خواهید شد.

منع ساخت‌وساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران قانونی شد

رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات مسکن، تعداد گسل های کشور عزیزمان ایران را ۳۲۰ گسل ذکر کرد و ادامه داد: این گسل ها در مراکزی که تجمع جمعیتی دارد، قرار گرفته است.

وی با اشاره به شرح زلزله کرمانشاه ادامه داد: قبل از زلزله مهم ساعت ۹:۴۵ روز ۲۱ آبان ماه چهار پیش لرزه رخ داده است و تا ساعت ۳ صبحگاه امروز ۸۷۸ بعد لرزه به ثبت رسیده است که یک مورد آن بالای پنج ریشتر و ۳۸ بعد لرزه بین چهار تا پنج ریشتر بوده است.

>رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تصویب قانون منع ساخت و ساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد و گفت:‌ این قانون جهت ک

بیت اللهی به اثرات بعد لرزه بر روی سازه های موجود در این منطقه اشاره کرد و گفت: ارتعاشات متوالی موجب نرم شدن ساختمان ها می شود. از این رو مدیریت بحران نباید اجازه ورود ساکنان به داخل منزل هایشان را بدهد.

وی با تأکید بر اینکه ما انتظار داریم تا ۱۵۰ روز آینده بعد لرزه های منطقه زلزله زده کرمانشاه ادامه داشته باشد، گفت: ولی در عین حال بزرگای بعد لرزه کوچکتر خواهد شد و بزرگای زیاد این زلزله در ۲۰ روز اول است.

منع ساخت‌وساز در حریم گسل‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران قانونی شد

رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات مسکن با تأکید بر اینکه گسختگی ایجاد شده است در کرمانشاه منحصر به فرد بوده هست، توضیح داد: گسیختگی ایجاد شده است در این منطقه اختلاف ارتفاع تا ۹ متر را ایجاد کرده است که این امر به علت ارتعاشات ناشی از زلزله و گسیختگی لایه های خاک بوده است.

به گفته وی، این اختلاف سطح در چهار کیلومتر در خط مستقیم و در پهنای یک کیلومتر بوده است.

بیت اللهی همچنین به اوضاع تخریب مسکن مهر در این استان اشاره کرد و گفت: در یک شهرک مسکونی به نام مسکن شکوه تخریب در حد ایجاد چند ترک جزئی بوده هست، ولی در ۷۰ متری این مجتمع کوی فولادی وجود دارد که تخریب زیادی به آن وارد شده است است.

وی همچنین با اشاره به اوضاع عملکرد بیمارستان ها در منطقه سرپل ذهاب و اسلام آباد، تأکید کرد: انتظار ما از بیمارستان ها این است که در شرایط بحرانی سرپا باشد، ولی در زلزله اخیر نشان داد که مردم در مسکن مهر و بیمارستان ها احساس امنیت نمی کنند و این در حالی است که ما در برابر مردم مسئول هستیم.

بیت اللهی با تأکید بر اینکه در بازدیدهای میدانی انجام شده است شاهد موارد بسیار تأسف باری بودیم، ادامه داد: چگونه ممکن است که در سنگ نما، گونی و نخاله های سفالی ریخته شود، به نظر من ما بحران در مدیریت بحران داریم.

رئیس پژوهشکده زلزله مرکز تحقیقات مسکن با اشاره به حضور مقام معظم رهبری، مدیر جمهور و مقامات مسئول کشور در مناطق زلزله، گفت: این حضور باعث دلگرمی و آرامش زیاد مردم شد؛ ولی از سوی دیگر شاهد بودیم که مردم کمک های زیادی به این منطقه ارسال کرده اند.

وی همچنین از آمادگی این مرکز تحقیقات جهت علل تخریب در منطقه زلزله زده خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم تا از کسانی که تجربیاتی در خصوص دلایل تخریب سازه ها در زلزله دارند، یافته های آن ها را در اختیار داشته باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | تحقیقات | بیمارستان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz