آمدن روزنامه کیهان اتحادیه اروپا اصغر فرهادی

آمدن: روزنامه کیهان اتحادیه اروپا اصغر فرهادی تروریستی فرانسه ایرانی منافقین فرهنگ ایران اروپا فرانسه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی راهکار اوپک جهت ثبات بازار چیست؟

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت راهکار اوپک جهت ثبات بازار را مذاکره اوپک با غیر اوپک جهت پایبندی زیاد این کشورها به کم کردن تولید بیان کرد و افزود:به طور کلی نشا

راهکار اوپک جهت ثبات بازار چیست؟

راهکار اوپک جهت ثبات بازار چیست؟

عبارات مهم : بازار

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت راهکار اوپک جهت ثبات بازار را مذاکره اوپک با غیر اوپک جهت پایبندی زیاد این کشورها به کم کردن تولید بیان کرد و افزود:به طور کلی نشانه ها حاکی از آن است که بازار به سمت موازنه پیش می رود.

مهدی عسلی در گفت وگو با ایسنا درمورد تصمیم اوپک مبنی بر کم کردن میزان تولید، اظهار کرد:به ثمر رسیدن تصمیماتی که اخذ می شود نیاز به وقت دارد. اوپک در نوامبر سال گذشته تصمیم گرفت تا تولید خود را کم کردن دهد و اجرای این تصمیم نیاز به وقت دارد تا کشورها تلاش کنند پایبندی خود را به این تصمیم اجرا کنند و میزان تولید اوپک کم کردن پیدا کند.

راهکار اوپک جهت ثبات بازار چیست؟

وی با اشاره به تصمیم اوپک مبنی بر کم کردن تولید در دهه ۶۰ اظهار کرد: در آن وقت میزان پاینبدی اعضا به این تصمیم حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد بود ولی به تصمیمی که اخیرا اخذ شده است همه کشورها مخصوصا عربستان پایبندی بیشتری داشتند. عربستان به علت مشکلاتی که داشت، تصمیم داشت در جهت تصمیم اوپک میزان تولید خود را کم کردن دهدو کشورهای همراه خود از جمله کویت، امارات، قطر و … را تشویق کرد تا تولید خود را کم کردن دهند. این عنوان باعث شد میزان پایبندی زیاد کردن یابد.

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت با بیان اینکه عراق میزان تولید خود را زیاد کردن داده هست، تصریح کرد: عراق اعلام کرده با توجه به وضعیتی که دارد نباید در این پایبندی همکاری داشته باشد. از سوی دیگر اخیرا تولید کشورهای لیبی و نیجریه زیاد کردن پیدا کرده هست. البته این دو کشور متعهد به کم کردن میزان تولید نبوده اند و قرار شده است بود به علت ناآرامی در اوضاع این کشورها فعلا سهمی در کم کردن تولید جهت آنها در نظر گرفته نشود. این عنوان باعث شده است تولید لیبی در حال حاضر به یک میلیون بشکه برسد و تولید نیجریه نیز در حال زیاد کردن است و همه این اتفاقات باعث شده است تصمیم اوپک مبنی بر کم کردن میزان تولید رعایت نشود.

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت راهکار اوپک جهت ثبات بازار را مذاکره اوپک با غیر اوپک جهت پایبندی زیاد این کشورها به کم کردن تولید بیان کرد و افزود:به طور کلی نشا

عسلی با بیان اینکه تقاضا در بازارهای جهانی در حال زیاد کردن هست، گفت: از سوی دیگر نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شدت تولید نفت شیل آمریکا و شیب زیاد کردن نفت غیرمتعارف آمریکا کم کردن پیدا کرده هست. به طور کلی بازار به تدریج به سمت موازنه پیش خواهد رفت. میزان ذخایر در انبارهای کشورهای متفاوت دنیا در حال کم کردن هست. هر چند ذخایر انبارهای چین و هند در حال زیاد کردن است ولی در مجموع انبارهای نفت خام و فرآورده ها در دنیا در حال کم کردن هستند و به نظر می رسد که تا آخر سال در بازار موازنه برقرار شود.

وی مذاکره اوپک با کشورهای غیراوپک را عالی ترین راهکار اوپک جهت ثبات بازار بیان کرد و ادامه داد: ۱۱ کشور غیر اوپک جهت همکاری با اوپک اظهار میل به کرده اند و طبق آخرین آمار به تصمیم خود مبنی بر کم کردن میزان تولید پایبند بوده اند ولی بعضی کشورها مانند مالزی و قزاقستان پایبند نبوده اند و باید پایبندی بیشتری نشان دهند. اگر اوپک موفق شود از طریق مذاکره با کشورهای غیراوپک، این کشورها را به پایبندی زیاد راضی کند، ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه مازاد از بازار خارج شود باعث می شود قیمت ها متعادل تر شوند.

واژه های کلیدی: بازار | کشورها | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz