آمدن روزنامه کیهان اتحادیه اروپا اصغر فرهادی

آمدن: روزنامه کیهان اتحادیه اروپا اصغر فرهادی تروریستی فرانسه ایرانی منافقین فرهنگ ایران اروپا فرانسه

گت بلاگز مقالات سینمایی تهمت شنیع کیهان به اصغر فرهادی

شورای سینمای اروپا وابسته به اتحادیه اروپا، با پرداخت ۷ میلیون یورو (۱۲میلیون دلار)، هزینه تولید فیلم دیگری از اصغر فرهادی را برعهده گرفت.

تهمت شنیع کیهان به اصغر فرهادی

شورای سینمای اروپا وابسته به اتحادیه اروپا، با پرداخت ۷ میلیون یورو (۱۲میلیون دلار)، هزینه تولید فیلم دیگری از اصغر فرهادی را برعهده گرفت.

کیهان اصغر فرهادی را تلویحا وطن فروش نامید!

کیهان نوشت:

عبارات مهم : روزنامه کیهان – اتحادیه اروپا
این فیلم که هنوز نام آن مشخص نیست، قرار است در فرانسه و اسپانیا و ایتالیا ساخته شود. این جهت سومین بار است که سرمایه‌گذاران خارجی اعم از اروپایی یا قطری، سرمایه ساخت فیلمی از اصغر فرهادی را تقبل می‌کند. جهت نخستین بار این کار جهت فیلم «گذشته» از این کارگردان صورت گرفت که اتحادیه اروپا سرمایه آن را تحت عنوان نخستین جایزه رسانه‌ای خود متقبل شد و طی یک مراسم رسمی در اردیبهشت ۱۳۹۱ و در کن فرانسه، آن را به اصغر فرهادی اعطا نمود.

«آندرولا وسیلیو» کمیسر امور آموزش و فرهنگ اتحادیه اروپا در همان مراسم راجع به جایزه فوق گفت:
«… پروژه تازه آقای فرهادی، «هویت فرهنگی قوی» دارد و «سعه صدر فرهنگ اروپایی را به تصویر می‌کشد.»!

بنابر همین سفارش، فرهادی در فیلم «گذشته»، به خوبی «سعه صدر فرهنگ اروپایی» را به تصویر کشید ولی در مقابل، مهاجران مسلمان در فرانسه و از جمله ایرانی‌ها را افرادی نشان دادکه جهت حضور خود در فرانسه، عشق‌ها و خانواده‌های فرانسوی را به هم ریخته و حتی در این مسیر مرتکب قتل و غارت هم می‌شوند!

اصغر فرهادی جهت کارفرمایان اروپایی اش بافایده و سودآور است!

با این اوصاف اگرچه سهم کشور عزیزمان ایران از اصغر فرهادی چیزی جز سیاه‌نمایی و حقنه کردن ارزش‌های غربی نیست, ولی ظاهرا جهت کارفرمایان غربی و اروپایی‌اش بسیار بافایده و سودآور است و اصطلاحا چرخش جهت آنها می‌چرخد! تهیه‌کننده مهم فیلم یاد شده، کمپانی «ممنتو» بود، همچنان‌که در فیلم بعدی فرهادی یعنی «فروشنده» نیز به همراه کمپانی قطری «انستیتو فیلم دوحه»، به طور یکسان تولید فیلم را برعهده داشت. فیلمی که روایت و تصویری اگرچه ضعیف و سطحی ولی تلخ و سیاه از جامعه ایرانی ارائه می‌کرد.

تهمت شنیع کیهان به اصغر فرهادی

اتحادیه اروپا حامی صدام, منافقین, گروهک تکفیری و اصغر فرهادی است

اگرچه داستان و قصه و حتی نام فیلم تازه فرهادی مشخص نیست، ولی مسبوق به سابقه است که اتحادیه اروپا جهت فیلم‌هایی هزینه تولید پرداخت می‌کند که در جهت برنامه‌ها و اهداف این اتحادیه در جهان، تصویرسازی نماید. اتحادیه‌ای که در طول حداقل ۲۴ سالی که از تاسیسش می‌گذرد، همواره در مخالفت و ضدیت با ملت ایران، انقلاب و نظام برخاسته از آن فعالیت کرده، چه در آن زمانی که از صدام پشتیبانی می‌کرد و سلاح‌های مخرب و جهنمی او را تامین می‌کرد، چه هنگامی که به تحریم‌های گسترده علیه کشور عزیزمان ایران دست زد و چه هنگامی که به طور تمام قد از مخوف‌ترین گروهک تروریستی تاریخ این سرزمین یعنی منافقین حمایت و پشتیبانی کرد. هم اکنون که این خبر نوشته می‌شود، حامی مهم تازه‌ترین گردهمایی گروهک تروریستی منافقین و حامیان تکفیری و صهیونیستش که در پاریس برگزار می‌شود، همین اتحادیه اروپاست.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: روزنامه کیهان

شورای سینمای اروپا وابسته به اتحادیه اروپا، با پرداخت ۷ میلیون یورو (۱۲میلیون دلار)، هزینه تولید فیلم دیگری از اصغر فرهادی را برعهده گرفت.

واژه های کلیدی: روزنامه کیهان | اتحادیه اروپا | اصغر فرهادی | تروریستی | فرانسه | ایرانی | منافقین | فرهنگ | ایران | اروپا | فرانسه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz